Rzecznik Finansowy

Podążając za radą uzyskaną na zaprzyjaźnionym blogu, złożyłam skargę na postępowanie Warty u Rzecznika Finansowego. Kochani! Nie uwierzycie, ale uzyskałam odpowiedź. RF podzielił moją reklamację na 2 części. W pierwszym piśmie zajął się sprawą mojego wniosku o odszkodowanie z tytułu poważnego zachorowania i „delikatnie” zasugerował, aby Warta przeanalizowała swoje stanowisko w tym zakresie. Po tym piśmie TU wezwało mnie na komisję lekarską z 1,5 godzinnym wyprzedzeniem wysyłając sms-a. Nie powiem jak się zdenerwowałam. Jak można tak traktować ludzi? Na wezwanie mnie na komisję mieli ponad 5 miesięcy, a wezwali mnie z żądaniem posiadania całej dokumentacji medycznej, dając półtorej godziny na stawienie się. Najciekawsze jest to, że nie mniej jak ja, moją wizytą była zaskoczona pani doktor. Pokazałam jej sms i zdecydowała, że mnie przyjmie. Zobaczymy co to da.
W drugim piśmie RF zajął się sprawą leczenia specjalistycznego, czasem dostarczenia decyzji, podniesioną przeze mnie w piśmie, niezgodnością definicji terapii interferonowej z aktualną wiedzą medyczną oraz brakiem możliwości negocjacji OWU przy zawieraniu polisy. Pismo jest z 2 września, więc zakładam otrzymanie odpowiedzi z Warty gdzieś na początku października.
W tzw międzyczasie wysłałam do RF uzupełnienie skargi :
1 – Warta przysłała mi pismo, że nie otrzymała uzupełniającej dokumentacji medycznej, o którą wystąpiła. A, że nie napisali do kogo wystąpili, to ja pojechałam do poradni i wzięłam kopie. Prosiłam o włączenie pisma Warty do akt sprawy.
2 – Warta ponownie przesłała mi decyzję odmowną w zakresie wypłaty świadczenia za leczenie specjalistyczne, nie ustosunkowując się do 2 z 4 punktów z reklamacji, czyli dlaczego na otrzymanie pierwszej decyzji czekałam ponad 40 dni, oraz co mają do powiedzenia na temat ich definicji w OWU „terapii interferonowej” w zakresie jej zgodności z obowiązującą wiedzą medyczną.
W obu przypadkach, dla mnie to była 1 reklamacja, czas na udzielenie odpowiedzi minął na początku września i po raz kolejny Warta bardzo wybiórczo odpisała, stosując zasadę odpowiedzi na najwygodniejsze pytania, a na pozostałe milcząc udając, ze ich nie było.
Mąż się śmieje, że zawsze walczyłam jak lwica, lecz tylko w przypadku dzieci, swoje sprawy odpuszczałam, machałam ręką. Perypetie z Wartą, pomimo strasznego stresu, dały mi odwagę do walki o swoje, i nie tylko, sprawy. Nadal ten temat bardzo dużo mnie kosztuje, ale nie chcę, aby ktoś mnie dłużej lekceważył i dyskryminował. Buduję swoją lepszą samoocenę, a dużą podporę otrzymałam czytając pismo od RF. Naprawdę, zastosowane tam określenia, sformułowania, jasne, zrozumiałe i rzeczowe pismo, powinno służyć za wzór pism urzędowych.
Nie wiem, czym to się skończy i czy uzyskam w końcu to odszkodowanie, ale i tak jestem wdzięczna instytucji Rzecznika Finansowego za tak profesjonalne podejście.

I prośba – 3majcie kciuki zarówno za pomyślne zakończenie powyższej sprawy jak i 23 września, gdyż po długich przygotowaniach, zastanawianiu się i przemyśleniach, złożyłam papiery i własnie w piątek mam komisję zespołu ds orzekania o niepełnosprawności.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Rzecznik Finansowy

 1. Jukka Sarasti pisze:

  3mam, 3mam, 3mam. Ale w zamian za to melduj o efektach.

 2. Pingback: Skarga na ubezpieczyciela do Rzecznika Finansowego- czy to ma sens? | BLOG O ODSZKODOWANIACH

 3. Grażyna pisze:

  Jestem bardzo zainteresowana jak i czy sprawa się zakończyła. Właśnie ruszam na wojnę z Wartą. Pozdrawiam

  • zosiako pisze:

   Sprawa się zakończyła pozytywnie dla mnie, wypłatą świadczenia. Bardzo pomogła interwencja Rzecznika Finansowego. 3mam kciuki za wygraną. I cierpliwości życzę ☺

 4. BAsia pisze:

  Ja równiez złozyłam skarge do RF na Allianz. .Stwierdzili że świadczenie mi nie przysługuje i moge sobie pisac odwołania… Recznik wezwał ich do uzupełninia dokumentacji a oni maja to w nosie i zero reakcji.Ciekawe co dalej w takiej sytuacji gdy oni nie będą udzielac odpowiedzi mimo wezwania przez RF?

  • zosiako pisze:

   Słusznie z tym odwołaniem do RF. Popieram bo o swoje trzeba walczyć. Mam wrażenie że ubezpieczyciele korzystają z tego, że odwołania i pisanie zajmują wiele czasu stąd wiele osób odpuszcza.
   RF jest instytucją która nadzoruje działania zakładów ubezpieczeń i nie sądzę że ubezpeczyciel zlekceważy ich pismo. Najbardziej prawdopodobne jest to, że odpisali lub odpiszą we wskazanym terminie tylko do RF bez kopii do Ciebie .pozostaje tylko czekać na odpowiedź RF lub zadzwonić do RF ( jeżeli minął wyznaczony termin odpowiedzi) i zapytać o status sprawy- trzeba wtedy podać numer sprawy nadany przezRF i znajdujący się w nagłówku ich pisma.
   3mam kciuki i życzę powodzenia!

 5. JustynaSokołowska pisze:

  Cześć! Bardzo przydatny artykuł, cieszę się że na niego przypadkiem wpadłam.
  Opowiem po krótce swoją historię, dwa lata temu miałam wypadek poza granicami naszego Państwa, byłam w tym czasie ubezpieczona w Compensie, w zakresie kosztów leczenia oraz NWW. Wypadek był związany z kolanem, po powrocie do Polski jeździłam od lekarza do lekarza, miałam zerwane więzadło krzyżowe i uszkodzone łękotki, przeszłam jedną operację bardzo skomplikowaną i po roku czasu kolejną. Złożyłam wniosek o odszkodowanie, dostałam decyzję o wypłacie 500zł za 5 % uszczerbku na zdrowiu, oczywiście odwołanie nic nie wniosło, umowa w dodatku opisana nie jasno co do warunków i ponoszenia kosztów leczenia ze które nie wzięli odpowiedzialności, przyznany uszczerbek o śmiesznym procencie oceniany oczywiście przez lekarza opiniującego z firmy ubezpieczeniowej. Według tabeli norm uszczerbku na zdrowiu moje uszkodzenie sięgało 20%. Koszty jakie poniosłam liczę już w tysiącach związane z leczeniem kolana, nie mówiąc już o utracie pracy, powtarzaniu dwóch lat na studiach co również wiąże się z kosztami. Potraktowano mnie niesprawiedliwie. Otóż droga blogerko mam pytanie związane z RF. Gdyż napisałam jakiś czas temu takie pismo, pomyślałam sobie że to już moja jedyna deska ratunku. Jak długo czekałaś na odpowiedź od Rzecznika Finansowego? Jak odbyło się roztrzygnięcie calej sprawy? Co cię zaskoczyło? Jak Ci to pomogło? Będę wdzięczna, pozdrawiam. Justyna S.

  • zosiako pisze:

   Cześć! dziękuję za wpis i przepraszam, ze tak długo zeszło się z odpowiedzią, ale miałam problem z odzyskaniem dostępu do bloga – problemy techniczne. Wracając do pytań – na odpowiedź czekałam 21 dni, po otrzymaniu pisma od RF (którego otrzymałam również kopię) zostałam wezwana na komisję lekarską (nie wspomnę, że powiadomiono mnie sms-em o terminie tego samego dnia, zdaje się ze ze 3 godziny wcześniej), po czym otrzymałam decyzję o wypłacie świadczenia z tytułu poważnego zachorowania, w moim przypadku na SM. Co mnie zaskoczyło? Zaskoczyło mnie pozytywnie bardzo merytoryczne podejście do sprawy przez RF, konstruktywna pomoc i uwagi. Jedyny problem jaki miałam i mam do tej pory dotyczył wypłaty świadczenia z tytułu leczenia interferonami, którego nie otrzymałam. po 1sze – nie otrzymałam decyzji w terminie. Warta w piśmie do RF powołała się, ze w 1 kopercie wysłała 2 decyzje , z których de facto ja otrzymałam jedną, ale udowodnić przecież nie mogę, że w kopercie było 1 pismo, a nie dwa. po 2-gie – sama definicja wypłaty świadczenia z tytułu leczenia interferonami w OWU Warty była tak skonstruowana, że świadczenie mogło być wypłacone tylko w przypadku leczenia tą metodą zdaje się, ze choroby wątroby a nie SM, przy czym akurat przy chorobach wątroby leczenie interferonami stosuje się podobno rzadko. … no ale akurat ten temat to raczej na wniosek zbiorowy, do UOKiK a nie do RF; ale ja nie mam teraz siły aby tym się zająć, więc odpuściłam. Życzę wytrwałości w nierównej walce i 3 mam kciuki. Bedę wdzięczna za info jak się sprawa wyjaśni. Pozdrawiam serdecznie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s